Viskas, ką turite žinoti prieš masažo seansą

Jei jūs planuojate pirmą kartą užsiregistruoti masažo terapijos seansui, būtų labai naudinga iš anksto žinoti, ko jūs galite tikėtis. Ir nors kiekvienas masažo specialistas bei jo taikomos masažo technikos skiriasi, vis dėlto yra tam tikri bendri veiksniai, kurie būdingi kiekvienam masažui. Todėl pateikiame jums viską, ką turite žinoti prieš jūsų laukiantį masažo seansą.

Nusirengti nėra būtina, tačiau tai normalu

Nemaža dalis žmonių jaučia diskomfortą nusirengti masažo seanso metu. Ir nors nusirengti nėra būtina, vis dėlto, tai yra visiškai normalu. Jūsų pasirinktas masažo specialistas bus šios srities profesionalas, todėl gėdytis savo kūno tikrai nereikėtų. Kita vertus, jei dėl to jūs jaučiatės labai nejaukiai, apie tai turėtumėte informuoti savo masažuotoją.

Skysčių vartojimas paverčia masažą veiksmingesniu

Masažo metu yra stimuliuojama cirkuliacija ir įvairių atliekų bei kenksmingų medžiagų pašalinimas iš raumenų. Norint, kad visas šis natūralus išsivalymo procesas būtų veiksmingesnis, kūnui reikia labai didelio vandens kiekio. Po atlikto masažo seanso paprastai raumenyse stinga vandens – ypač, jei prieš masažo seansą vandens buvo suvartota per mažai. Todėl būkite pasiruošę po masažo seanso vartoti pakankamai vandens, kadangi priešingu atveju jūs galite imti justi šiokį tokį raumenų skausmą.

Treniruotę planuokite prieš masažą

Po masažo seanso jūsų raumenys būna atsipalaidavę. Tuo tarpu treniruotės metu jūsų raumenys būna įsitempę. Taigi, po treniruotės atliekamas masažas gali būti labai atpalaiduojantis ir malonus. Tačiau jei masažas bus atliktas prieš treniruotę, ji gali būti reikšmingai apsunkinta ir neveiksminga, kadangi jūsų raumenys bus labai atsipalaidavę. Taigi, masažą turėtumėte rinktis po treniruotės, kadangi tokiu būdu galėtumėte pasiekti geriausią rezultatą.

Nepamirškite pasinaudoti dušu

Pasinaudojimas dušu prieš keliaujant į masažo terapijos seansą yra puikus sprendimas dėl daugybės priežasčių. Visų pirma jūs būsite švarūs, todėl masažo metu jums nebereikės jaudintis dėl savo skleidžiamo natūralaus kūno kvapo. Kitas svarbus privalumas yra tai, jog ilgas ir karštas dušas padės jums dar lengviau atsipalaiduoti, tokiu būdu pasiruošiant jūsų laukiančiam masažo seansui. Tokiu atveju jūsų raumenys bus geriau pasiruošę masažui, todėl masažo terapija bus dar malonesnė ir veiksmingesnė.

Kvėpuokite taip, lyg medituotumėte

Masažo specialisto darbas yra masažuoti taip, kad raumenyse esanti įtampa pradingtų ir visame organizme pagerėtų kraujotaka. Tuo tarpu jūsų pareiga yra užtikrinti, kad jūsų kūnas būtų tinkamai aprūpintas deguonimi, tokiu būdu sulaukiant dar geresnių masažo suteikiamų rezultatų. Jei viso masažo terapijos seanso metu jūs giliai ir ramiai kvėpuosite – taip, lyg medituotumėte – užtikrinsite, kad jūsų kraujyje bus pakankamai deguonies. Raumenų aprūpinimas pakankamai deguonimi prisotintu krauju užtikrins, kad masažo terapijos seansas bus ne tik labai malonus, tačiau ir labai veiksmingas.

Nesibaiminkite prašyti to, ko norite

Masažo specialistas negali žinoti, kaip jūs jaučiate jums atliekamą masažą. Masažuotojas paprasčiausiai gali atrasti raumenis ir kūno vietas, kurias reikia tinkamai išmasažuoti. Tačiau jei jūs žinote tam tikras savo kūno vietas, kurios yra probleminės, apie tai būtinai turėtumėte informuoti ir savo masažo specialistą. Tokiu atveju probleminėms kūno vietoms masažuotojas galėtų skirti didesnį dėmesį, tokiu būdu padedant lengviau išspręsti esamas problemas. Tai taip pat labai tiesiogiai susiję ir su atitinkamos masažo rūšies pasirinkimu. Pavyzdžiui, jei jums yra reikalingas giliųjų audinių masažas arba jūs neseniai buvote patyrę sportinę traumą, turėtumėte užsisakyti masažą, kuris būtų optimaliai pritaikytas tokių problemų sprendimui.

Į masažo seansą nekeliaukite pilnu skrandžiu

Masažo metu yra veikiami tiek raumenys, tiek ir vidiniai organai. Jei masažas jums bus atliekamas tuomet, kai jūsų skrandis bus pilnas, galite jausti labai didelį diskomfortą. Iki numatyto masažo terapijos seanso likus kelioms valandoms suvalgykite ką nors lengvo, o pagrindinį ir sunkesnį patiekalą atidėkite po jums atlikto masažo. Masažuojant jūsų kūną gali būti paveikta ir jūsų virškinimo sistema – ypač išskiriamų dujų pavidalu. Dėl šios priežasties jūs galite pasijusti gėdingai ir labai nepatogiai, tačiau supraskite, kad taip nutinka labai dažnai ir jūsų masažuotojas puikiai žino, kad taip gali nutikti. Todėl dėl to tikrai neturėtumėte jausti gėdos.

Netylėkite, jei juntate skausmą

Visiškai normalu masažo seanso metu kartkartėm pajusti nežymų diskomfortą, tačiau jei toks juntamas diskomfortas pavirta į skausmą, apie tai jūs būtinai turėtumėte informuoti savo masažo specialistą. Kiekvienas žmogus spaudimą toleruoja skirtingai, o pažeisti arba skaudantys raumenys gali būti ypač jautrūs. Todėl visuomet leiskite savo masažuotojui žinoti, ką masažo metu jūs jaučiate.

Ką daryti, jei norite į tualetą

Apsilankymas tualete prieš masažo seansą yra geriausias sprendimas, tačiau jei į tualetą jūs užsinorite masažo metu, būtinai apie tai informuokite savo masažo specialistą. Jei bandysite tai sulaikyti, viso masažo metu jausitės labai nepatogiai ir nepajėgsite tinkamai atsipalaiduoti. Dėl to tikrai neturėtumėte gėdytis ar jaustis nepatogiai. Tai yra visiškai normalu.

Masažas neturėtų būti vienkartinis

Masažo terapija gali suteikti trumpalaikį atsipalaidavimą, palengvėjimą ir juntamų skausmų bei kitų nemalonių pojūčių sumažėjimą. Masažo teigiamas poveikis bus juntamas kurį laiką, tačiau galiausiai jums prireiks dar vieno masažo seanso. Būtent dėl šios priežasties masažas yra terapija, o ne vienkartinė procedūra. Masažas yra skirtas atlikti reguliariai. Vienas masažo seansas yra puiku, tačiau reguliarūs masažo seansai yra tiesiog nuostabu.

Atminkite, kad procesui vadovaujate jūs

Turite suprasti, kad masažo seansui vadovaujate būtent jūs. Tai reiškia, kad jūs savo masažo specialistą turite vesti tinkama linkme viso masažo seanso metu. Visa ši maloni patirtis yra skirta jums, todėl būtinai informuokite masažuotoją apie tai, ką jaučiate ir kokioms kūno vietoms turėtų būti skiriama daugiau dėmesio. Profesionalus masažas yra neatsiejamas nuo atsipalaidavimo, atsigavimo ir puikios terapijos.

Ar turėtumėte bendrauti masažo metu

Nors kai kurie žmonės masažo seanso metu jaučia būtinybę palaikyti nuolatinį pokalbį su savo masažo specialistu, neturėtumėte jaustis taip, lyg jums yra būtina nuolatos bendrauti su masažuotoju. Juolab, kad jūs naudojatės masažo paslaugomis, o nesate kokteilių vakarėlyje. Daugelis žmonių masažo seanso metu būna užsimerkę ir bando atsipalaiduoti, todėl tokiais atvejais paprastai pokalbio nebūna. Tuo tarpu, jei atliekamas giliųjų audinių arba sportinis masažas, masažuotojui gali reikėti dažnesnio jūsų atsako, kurio pagalba būtų galima lengviau suprasti, kokioms kūno vietoms reikėtų skirti daugiau dėmesio ir kokie masažiniai judesiai jums nekelia diskomforto.

Pabaigai

Jei jums iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę pasinaudoti masažo terapija, visiškai suprantama, kad jums aktualių klausimų galite turėti ir gerokai daugiau. Todėl niekuomet nesibaiminkite ir nesigėdykite jums rūpimus klausimus užduoti savo masažuotojui. Galite būti tikri, kad jis su malonumu atsakys ir padės jums lengviau nusiraminti, tinkamai pasiruošiant jūsų laukiančiam maloniam ir atpalaiduojančiam masažui.

Daugiau naudingos informacijos apie masažo paslaugas galite rasti https://www.masazuotojas.lt/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *