Kaip elgtis, kad elektros kaina būtų mažesnė?

Kasmet kylančios elektros kainos sukelia nemažai streso elektros vartotojams. Neseniai buvo paskelbta, kad nuo 2021 m. vidurio elektra vartotojams brangs net daugiau kaip 8 proc. Tai didelis kainos šuolis, kuris pasijus mokant elektros sąskaitas. Tad kaip elgtis, kad už elektrą nereikėtų mokėti tiek daug?

Rinkitės tiekėją

Lietuvoje šiuo metu veikia keli skirtingi nepriklausomi elektros tiekėjai, kurie ieško, kaip privilioti naujų klientų. Todėl jie gali pasiūlyti lanksčias sutarties sąlygas ir dažnai – geresnę elektros kainą, nei vartotojui taikoma šiuo metu. Jeigu atsibodo mokėti už elektrą brangiai, pasidomėkite galimybe pakeisti elektros tiekėją. Susisiekite su keliais rinkos žaidėjais ir pasidomėkite, kokius pasiūlymus jie gali pateikti. Tikėtina, kad jie galės pasiūlyti pigesnę elektrą ir tai leis Jums sutaupyti.

Taupykite elektrą

Dar vienas būdas, kad elektros kaina ir už ją sumokėtos sumos taip negąsdintų, tai yra elektros taupymas. Labai dažnai elektros išnaudojame per daug arba ją eikvojame net tuomet, kai jos iš tiesų nenaudojame arba ji mums nereikalinga. Todėl namuose mokykitės taupyti elektrą. Pavyzdžiui, naudokite specialias elektros energiją taupančias lemputes. Be to, visuomet išjunkite šviesą, kai išeinate iš kambario. Jeigu tai nepavyksta, galite įsigyti judesio jutiklį, kuris visuomet pasirūpins, kad šviesa degtų tik tuomet, kai patalpoje kažkas yra.

Taip pat labai dažnai elektros energiją naudoja ir prietaisai, kurie yra įjungti į elektros krovimo lizdą, Pavyzdžiui, pakrovėjai, stalinių lempų kištukai, virdulys, kavamalė, plaukų džiovinimo fenas, prailgintuvai ir pan. Visa ši technika labai dažnai būna įjungta į rozetę net tuomet, kai yra nenaudojama. Tačiau elektros nor sir nedaug, jie gali naudoti iš tinklo. Todėl norint sutaupyti elektros, visuomet prietaisus laikykite išjungtus, o į elektros lizdą junkite tik tuomet, kai juos naudojate.

 

Gaminkite patys

Pats efektyviausias būdas, kuris padės ne tik sutaupyti elektros, bet ir jos pagaminti, tai yra galimybė tapti elektros gamintoju patiems. Tuomet elektros kaina tikrai nebebus tokia svarbi. Norint tapti gamintoju, galite įsigyti saulės elektrinę. Tai puikus pasirinkimas Lietuvoje, kuris, beje, dar ir remiamas valstybės. Galėsite pagaminti elektros tiek, kiek įprastai sunaudojate, o jeigu pagaminsite daugiau, ją galėsite dar ir parduoti. Tai puiki investicija į ateitį. Galėsite pamiršti, ką reiškia elektros sąskaitų apmokėjimas ir stresas kiekvienais metais išgirdus apie elektros kainų kilimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *