Savarankiškas padangų pasirinkimas automobiliams: kaip nesuklysti?

Itin didelė automobilių padangų pasiūla suteikia palankias pasirinkimo galimybes. Vis dėlto, reikėtų žinoti, kad šioje situacijoje priimti sprendimą be specialistų pagalbos gali būti gana sudėtinga. Padangų pasirinkimas automobiliams turėtų būti paremtas tiek techninėmis žiniomis, tiek konkretaus vairuotojo keliamais reikalavimais, pvz., vieni mėgsta važinėti greitai, kiti didžiausią prioritetą skiria saugumui, treti važinėja tik tvarkingais ir asfaltuotais keliais, o kiti didžiausius atstumus įveikia vairuodami bekele. Kitaip sakant, savarankiškai rinkdamiesi padangas privalote turėti tam tikrą žinių bagažą. Jei turite bent kokių abejonių, rekomenduojame pasitarti su autoservisų darbuotojais ar patikimais padangų pardavėjais, kurie galės atsakyti į visus jūsų klausimus.

Padangų pasirinkimo kriterijai

Nepriklausomai nuo to, kokiai transporto priemonei ieškote padangų, turėtumėte įvertinti jų techninius duomenis, kietumą, greičio indeksą ir gamybos metus.

Padangų techninė charakteristika. Rinkitės tinkamos techninės charakteristikos padangas, t. y. padangos turi būti atitinkamo skersmens, pločio ir aukščio. Rekomenduojame pernelyg nenutolti nuo gamintojo reikalavimų, kadangi kentės tiek vairavimo kokybė, tiek transporto priemonės eksploatacija. Vis dėlto, negalima ignoruoti ir vairavimo įpročių.

Padangų kietumas. Rinkdamiesi padangas, įvertinkite jų mišinio tipą. Tiek minkštesnė, tiek kietesnė padanga turi savų privalumų ir trūkumų. Tiesa, paprastai padangų mišinio tipas neturi konkrečios ženklinimo sistemos, todėl, kad nesuklystumėte, rekomenduojame pasitarti su pardavėjais.

Padangų greičio indeksas. Greičio indeksas apibrėžia maksimalų greitį, kuriuo padangų gamintojas rekomenduoja važiuoti. Vertindami greičio indeksą, turėtumėte pagalvoti apie savo vairavimo įpročius ir dažniausiai važiuojamus maršrutus.

Padangų gamybos metai. Net ir nenaudojamos padangos sensta, o guma praranda savo pirmines savybes. Visais atvejais rekomenduojame įsigyti padangas, kurių amžius nesiektų daugiau nei dešimt metų.

Gamintojas ir pardavėjas

Renkantis padangas, būtina įvertinti jų gamintoją ir pardavėją. Rinkitės tuos, kurie kelia pasitikėjimą. Pvz., Lietuvoje itin palankiai vertinama Padangos plius veikla apima žinomų gamintojų padangų pardavimą, todėl čia nesunkiai atrasite jūsų poreikius ir techninę automobilio charakteristiką atitinkančias padangas. Venkite senų ir nežinomo vardo gamintojo padangų, kadangi rizikuosite ne tik veltui išleisti pinigus, bet ir kelsite pavojų savo saugumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *