Apple telefonai – patikimi ir saugūs

Apple telefonai

Dažnai verslininkų rankose matome iPhone telefonus. Iš karto kyla mintis – kodėl Apple telefonai, o ne kitokie Android įrenginiai? Juk Android operacinė sistema turi daugiau įrankių verslui… Priežastys yra kelios:

  • Prestižas (jei gali sau leisti 1000 eurų kainuojantį telefoną, reiškia verslas klesti…)
  • Stilius – iPhone po truputį tampa ir savotišku aksesuaru, kaip prabangus laikrodis, sąsagos ar lakuoti Oksfordo stiliaus batai.
  • Stabilumas – jį Apple užtikrina atnaujindama iOS sistemą reguliariai beveik visiems naujesniems telefonams. Deja, Android tokiomis savybėmis nepasižymi, ir naujaisiais atnaujinimais gali pasigirti tik nišiniai Gpoogle Pixel telefonai.
  • Jam reiktų skirti papildomai dėmesio.

Kodėl Apple telefonai yra saugūs

Dar visai neseniai JAV vyko gana didelis skandalas tarp FTB ir Apple. Federalinis tyrimų biuras nusikaltimo vietoje paėmė įtariamojo įvairiais sunkiais nusikaltimais iPhone telefoną. Deja, jis buvo užrakintas, todėl FTB pareigūnai kreipėsi į Apple, kad šie „atkoduotų“ telefoną ir jame esančius duomenis tyrimui. Deja, Apple nesutiko, nes esą tai pažeidžia jų sutartis su klientais ir trečiosiomis šalimis dėl saugumo. Pasaulis stebėjo keletą mėnesių trukusius teisminius ginčus ir diskutavo, kur yra tikroji laisvė ir ko verta duomenų apsauga. Ar JAV vyriausybė gali sekti kiekvieno iš mūsų telefonu siunčiamus duomenis, jei tariamai įtaria, jog galėjome dalyvauti nusikalstamoje veikloje. Apple telefono neatrakino, o FTB pasigyrė, kad jau moka iPhone nulaužti patys… Tik pripažino, kad tai yra labai sudėtinga ir daug resursų reikalaujanti procedūra.

Apple telefonai turi patikimas saugumo priemones, kuriomis drąsiai naudojasi bet kurios šalies verslininkai. Viena tokių priemonių – veido skenavimas. Specialus lazeris nuskenuoja savininko veidą ir tik taip atrakina telefoną. Aišku, buvo ir įvairių nesusipratimų, kai brolis dvynys sugebėjo atrakinti savo brolio iPhone.

Aukštų saugumo standartų laikosi ir iCloud debesies tarnyba, kuri rūpinasi įvairių duomenų siuntimu iš telefono ir laikymo „debesyje“. Dėl šios priežasties Apple telefonai yra laikomi vieni iš saugiausių rinkoje.

iPhone patikimumas ir saugumas, kuris metų metus yra itin aukšto lygio prisideda ir prie to, kad telefono kaina (pasižiūrėkite kainas portale Kainos.lt) būtų tokia didelė. Iš Apple pusės tai įvardijama, kaip didelė vertė einant laikui. Tai reiškia, kad net ir po 5 metų nuo modelio gaminimo pradžios, jis išlieka geidžiamas ir naudingas, nors per tą laiką gali pasikeisti daugelis tendencijų ir reikalavimų. Ryškiausias to pavyzdys – ausinių kištuko atsisakymas, USB-C jungtis, 256 GB atmintis vietoj mikroSD kortelių lizdo ir t.t. Apple telefonai nėra pranašesni už kitus savo kameromis, ekranais, veikimo sparta, tačiau jų vertė vis dar išlieka labai didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *