Ar elektriniai radiatoriai tylūs?

radiatoriaiMes dažnai nesiejame triukšmo su negyvais objektais, todėl dar labiau jį pastebime, kai mūsų šildytuvai pradeda keistai stengtis, įtrūkti ar sulipti. Tiesą sakant, dauguma šildymo sistemų sukelia tam tikros formos triukšmą – ar tai būtų švelnus pučiamojo šildytuvo virpėjimas, ar medienos krosnies iššokimas ir spjaudymas – bet jei nesate tikri, kiek triukšmo yra per daug, kai jis ateina prie radiatorių, čia yra viskas, ką reikia žinoti.

Kodėl pasigirsta elektriniai radiatoriai?

Nešiojamasis pūtimo šildytuvas

Net šildymo sistemos, kuriose nėra judančių dalių, vis tiek gali skleisti garsą. Mokslas, paremtas triukšmu, yra paprastas: viskas priklauso nuo to, kaip medžiagos keičiasi formuodamos jas šildamos. Kai medžiaga yra pašildoma, jos molekulių energija padidėja, todėl erdvė tarp atomų išsiplečia. Tai galioja visoms kietosioms medžiagoms, dujoms ir skysčiams, taigi, šildant radiatoriams, jų korpusai šiek tiek išsiplės, o proceso metu susidarys keistas „įbrėžimas“. Garsas taip pat gali atsirasti, kai procesas yra atvirkštinis. Kai jūsų radiatoriai atvės, metalinis korpusas pradės taip smarkiai trauktis ir vėl sukels metalo triukšmą. Alyva užpildyti elektriniai radiatoriai, šildant, gali skleisti šiek tiek kitokį garsą, kartais apibūdinamą kaip įtrūkimas, iššokimas ar spragtelėjimas. Tai visiškai normalu ir atsiranda dėl šiluminio skysčio išsiplėtimo. Nesijaudinkite, jei trūkčiojantis garsas kurį laiką išlieka; todėl, kad aliejui reikia laiko sušilti, ypač jei jis įkaista nuo šalčio.

Kurie radiatoriai yra tylesni: dujiniai ar elektriniai?


„Haverland Designer RC Wave +“ elektrinis radiatorius – „White“ Elektriniuose radiatoriuose triukšmo kiekis paprastai būna apribotas iki paspaudimo, kai termostatas įsijungia arba kaskart, kai šildytuvo korpusas sušyla, tačiau naudojant centrinio šildymo radiatorius, tai visai kitas dalykas. Šios sistemos garsėja dėl to, kiek triukšmo jos gali sukelti, nesvarbu, ar tai dėl besiplečiančių radiatorių metalo, katilo keiksmų ir barškėjimo ar oro pro vamzdžius. Šią kakofoniją galima sumažinti reguliariai išleidžiant centrinio šildymo radiatorius, tačiau visos elektros sistemos paprastai būna daug tylesnės ir nereikalauja reguliarios priežiūros, kad jas išlaikytų. Garsiniai elektriniai radiatoriai lengvai išnyksta fone kartu su visais kitais namų triukšmais.

Mano elektrinis radiatorius kelia triukšmą – ką turėčiau daryti?

Nors yra visiškai natūralu, kad elektriniai radiatoriai skleidžia garsą taip dažnai, jie neturėtų kelti nuolatinio triukšmo, kuris patrauktų jūsų dėmesį. Jie skirti sukurti šilumą, o ne veikti kaip vieno žmogaus grupė! Greitas diegimo sąrankos patikrinimas gali padėti išspręsti problemą, o nepageidaujamą garsą sukuria įrenginiai, o ne įrenginys.

Trikčių šalinimo 1 žingsnis: patikrinkite tvirtinimo laikiklius

Montavimo šablonasSikartojančios triukšmo problemos gali būti ženklas, kad tvirtinimo kronšteinai nėra tinkamai įdiegti. Elektriniai radiatoriai yra tiksliai suprojektuoti ir, jei jie netinkamai pritvirtinti prie sienos, normalus korpuso išsiplėtimas gali sukelti daugiau triukšmo nei įprasta. Kad taip neatsitiktų, svarbu visada naudoti tvirtinimo šabloną, pridedamą prie prietaiso. Tai ne tik patogumui – šablonas yra gyvybiškai svarbus tinkamai suderinti laikiklius ir užtikrina, kad jie yra tinkamoje vietoje, kad neutralizuotų šildytuvo korpuso išsiplėtimo ir susitraukimo ciklą. Norėdami patikrinti, ar tvirtinimo laikikliai yra pagrindinė priežastis, išjunkite šildytuvą ir leiskite įrenginiui atvėsti, tada nuimkite jį nuo laikiklių ir 10 minučių palaikykite ant grindų. Tai leidžia visiems vidiniams komponentams atsistoti į įprastą vietą. Kai elementai atsipalaiduos, vėl įjunkite šildytuvą, kol jis yra ant grindų, kad nustatytumėte, ar jis vis dar kelia triukšmą. Netinkamai išdėstyti tvirtinimo kronšteinai yra svarbiausia nepageidaujamo ar nenutrūkstamo triukšmo priežastis, kai naudojami elektriniai radiatoriai, ir jie visada turėtų būti pirmoji vieta trikčių šalinimui.

Trikčių šalinimo 2 žingsnis: užsukite varžtus

Jei skliausteliuose yra teisingai, problema gali būti ta, kad jūsų elektrinis radiatorius nėra tinkamai įsuktas į vietą. Elektrinių radiatorių ir sieninių laikiklių, kuriems reikalingi varžtai, viršuje, kur jie turėtų būti pritvirtinti, bus kontrolinės skylės, taigi, jei varžtų nėra, tai yra aiškus indikatorius, kad jūsų radiatorius nėra taip tvirtai pritvirtintas, kaip jis turėtų būti. Naudokite varžtus, pateikiamus kartu su įrenginiu, ir pritvirtinkite radiatorių prie laikiklių, kol metalinis dangtelis palies šildytuvo korpusą. Jei varžtai jau yra, vis tiek verta patikrinti, ar jie tinkamai sureguliuoti, nes tai taip pat gali sukelti triukšmą. Atsukite radiatorių nuo laikiklių, nuimkite įrenginį ir vėl jį pakeiskite, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai sėdėjo. Vėl užsukite radiatorių ir vėl įsitikinkite, kad metalinis laikiklio laikiklis liečiasi su šildytuvo korpusu, tada patikrinkite šildytuvo veikimą.

Įprastas šildymo garsas

Beveik visos šildymo sistemos kelia tam tikrą triukšmą, ir kai žinai įprastus jų skleidžiamus garsus, netrukus jas išjudinsi. Elektriniai radiatoriai yra viena iš tyliausių šildymo sistemų aplink, ypač palyginus su dujiniu centriniu šildymu, todėl jie yra puikus pasirinkimas visuose namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *