Vienkartinių puodelių bei kavos išsinešimui „gimimo“ istorija

puodelis

Šiandieninė karta neretai juokais, tačiau labai taikliai pavadinama „kavos išsinešimui“ karta. Jei anksčiau terminas „rytinis kavos puodelis“ reiškė atsikėlimą iš ryto šiek tiek anksčiau, jog suspėtum išgerti puodelį kavos, tai šiandien matomas vaizdelis gerokai pasikeitęs. Dažnas, nesvarbu, skubantis ar nelabai, eina gatve rankoje nešinas kavos puodeliu. O kiek kavos puodelių mes dar nematome. Šie sėkmingai „nutūpia“ automobilio salone, specialiai puodeliams laikyti skirtose vietose (automobilių gamintojai pagalvoja apie viską). Galima tik spėti, jog ne tik kavos pardavimai, bet ir prekyba popieriniais puodeliais gerokai išaugo.

Užkietėjusiams „kavomanams“ ar tiesiog besidomintiems fenomenu „kava išsinešimui“, tikriausiai būtų įdomu sužinoti, iš kur apskritai kilę vienkartiniai kavos puodeliai, be kurių aptariama situacija nebūtų įmanoma. Pastarųjų „ištakos“ veda į 1907–tuosius metus, kuomet teisininkas ir išradėjas, itin domėjęsis bakterijomis, sumąstė genialų būdą kaip pastarųjų išvengti. Tais metais ir buvo išrastas pirmasis vienkartinis puodelis, tiesa, savo išvaizda labiau priminęs maišelį. Pastarojo genialumas ir, kalbant apie mikrobus, saugumas slypėjo fakte, jog išgėręs gėrimą, šį tiesiog galėjai išmesti. Kartu su visais mikrobais! Šis išradimas „prilipo“ ir metams bėgant buvo tobulinamas. Maždaug 1960–taisiais metais, panaudojant poliesterį, buvo pagaminti karščiui atsparūs vienkartiniai puodeliai, iš kurių būtų galėta gurkšnoti šiandien taip mėgstamą (o gal tiesiog madingą?) kavą.

Tikriausiai nenustebsite sužinoję, jog kavos išsinešimui „kulto“ susiformavimui įtakos turėjo didžiulio populiarumo visuomenėje sulaukusių serialų pavyzdys. „Seksas ir miestas“, „Liežuvautoja“, „Kostiumuotieji“: pastarųjų herojai noriai gėrė kavą, išpilstytą į vienkartinius puodelius. Ir, aišku, ne namuose!

Rankomis trina ne tik kavą parduodančios įstaigos, bet ir prekyba popieriniais puodeliais besiverčiantieji: darbo tikrai yra!  Aišku, pastarieji, norėdami sulaukti daugiau užsakymų iš kavos pardavėjų, turi savo produkciją, tai yra vienkartinius kavos puodelius, nuolat tobulinti. Kavos mėgėjai pageidauja, jog puodelį būtų patogu laikyti rankoje, šis kuo ilgiau išlaikytų gėrimo temperatūrą, tačiau išorėje nebūtų per karštas. Ne ką mažiau svarbus ir puodelio dizainas. Juk, kaip jau supratate, ne namuose geriama kava – daugiau mados reikalas, o ne priklausomybė šiam gėrimui.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *