NBA aukščiausio lygio krepšinis

NBA (angl. „National Basketball Association) yra profesionali Šiaurės Amerikos krepšinio lyga. Bėgant metams ši krepšinio lyga tapo labai populiari ne tik JAV, tačiau ir visame pasaulyje – šiandien visą tai puikiai atspindi tiek didelis varžybų žiūrimumas, tiek ir sporto statymai. Taip pat šioje populiariausioje krepšinio lygoje žaidė ir tokie gerai žinomi kitų šalių krepšininkai kaip Yao Ming iš Kinijos, Pau Gasol iš Ispanijos, Tony Parker iš Prancūzijos, Manu Ginobili iš Argentinos, Dirk Nowitski iš Vokietijos ir, žinoma, Arūnas Sabonis iš Lietuvos!

NBA istorija

1946 m. buvo įkurta Amerikos krepšinio asociacija (angl. „Basketball Association of America“). Pirmosios rungtynės buvo sužaistos Toronte (Kanada) tarp Toronto „Huskies“ ir Niujorko „Knickerbockers“ krepšinio komandų. 1949 m. ši asociacija susijungė su Nacionaline krepšinio lyga (angl. „National Basketball League“) ir tapo NBA (angl. „National Basketball Association“).

Pradžioje NBA buvo 17 komandų, tačiau buvo manoma, kad tiek komandų yra per daug. Taigi, per ateinančius kelerius metus jie sumažino komandų skaičių ir 1953-1954 m. jų liko tik aštuonios. 1954 m. taip pat buvo pristatytas ir 24 sekundžių laikrodis, tokiu būdu paspartinant žaidimą ir priverčiant komandas dažniau mesti į krepšį. Kito svarbaus pokyčio NBA lyga sulaukė 1979-1980 m. sezono metu, kuomet atsirado ir tritaškis metimas. Nuo to laiko NBA lyga labai sparčiai augo, kol galiausiai joje ėmė dalyvauti net 30 komandų (tarp kurių viena komanda yra iš Kanados). Iki šiol didžiulio populiarumo šioje krepšinio lygoje yra sulaukę daugybė profesionalių krepšininkų, tačiau ypatingo paminėjimo yra vertas Michael Jordan, Kobe Bryant, ir LeBron James.

Keli įdomūs faktai apie NBA

  • Kartą NBA žaidėjas Manute Bol su ietimi įveikė liūtą. Tai įvyko, kai jam buvo penkiolika metų ir jis gyveno Afrikoje.
  • Wilt Chamberlain per vienas rungtynes įmetė 100 taškų – daugiausiai visoje istorijoje.
  • Kareem Abdul-Jabbar per savo karjerą pelnė net 38 387 taškus, tokiu būdu pasiekdamas NBA lygos rekordą.
  • Daugiausiai tritaškių metimų per vienas rungtynes yra pelnęs krepšininkas Klay Thompson – jam pavyko pataikyti net 14 tritaškių metimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *