Kodėl visi turi žinoti apie SEO

„SEO-šmeo? Man tai neaktualu…“ Taip sako daugelis, kurių paklausi apie SEO. Ir dauguma jų yra neteisūs. Padiskutuokime. Ar tikrai apie SEO turi žinoti visi?

Pagrindinis argumentas yra tas, kad tai yra siaura rinkodaros sritis, todėl tegul tai aiškinasi „reklamščikai“. Visiems kitiems nereikia domėtis SEO, nes tai per daug sudėtinga.

Mūsų ir Taurusmedia.lt specialistų argumentai yra kiek kitokie.

Jei Google paieška yra buitinės technikos įrankis, be kurio negalime gyventi, kaip ir be orkaitės, šaldytuvo, dulkių siurblio, taip pat ir be telefono, tai apie tai turėtų žinoti visi. Bent jau esminę informaciją. Niekas juk neliepia išmokti šaldytuvo instrukcijų mintinai. Taip pat ir smulkių SEO principų nebūtina visiems žinoti. Svarbu, kad suprastumėte, kaip tai veikia.

SEO reikalingas visiems, kas dirba su savo verslu, nori papildomai užsidirbti. Taip pat apie tai reikia domėtis, jei dirbate klientų aptarnavimo srityje. Jei klientas įvedė į paiešką „vagis, apgavikas“, tai kodėl tarp rezultatų parodė jūsų įmonės puslapį? Dėl to sakyti, kad SEO nereikalingas ne visada galima.

3 esminiai faktai, kuriuos visi turi žinoti apie SEO

  1. SEO sugalvojo ne Google, o žmonės, kurie norėjo savo interneto puslapius iškelti į pirmas vietas. Vėliau Google pripažino, kad tai nebloga idėja ir patys pradėjo skelbti rekomendacijas puslapių kūrėjams, kaip turėtų atrodyti interneto puslapiai, kad juos Google reitinguotų kuo geriau. Įdomu, kad reikalavimai nuolatos keičiasi. Pavyzdžiui, dar prieš keletą metų puslapių kūrėjai į sukurtų puslapių apačią įsidėdavo nuorodą į savo puslapį, kad parodytų, kas sukūrė puslapį. Dabar tokios nuorodos yra nerekomenduojamos, jos nebenaudingos…
  2. Geras puslapis į pirmas vietas automatiškai patenka labai retai, pirmose pozicijose atsiduria tie, kurie sumoka daugiau savo SEO specialistams. Dėl to reiktų kritiškai žiūrėti ir organinės paieškos rezultatus, nepatingėti nueiti į antrą paieškos rezultatų puslapį.
  3. Jei interneto puslapyje nėra raktinio žodžio, kuris jums reikalingas, greičiausiai jo ir nerasite. Ieškokite sumaniau.

SEO yra visiškai legali paslauga. Niekas nesamdo hakerių ar kitų piktavalių, kad tie apgautų Google. Viskas daroma legaliais metodais, kurių reikalauja pats Google. Tik tų metodų yra labai daug, tad žinoti juos yra didelis darbas. Dėl to ir susikūrė ši verslo sritis.

Ar SEO galima pasidaryti pačiam? Taip, galima, tačiau reikia keletą metų domėtis SEO naujovėmis ir nuolatos prie to dirbti. Kitaip išeis „š…meo“, o ne SEO 😊

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *