Keliaukite pigiau ir smagiau: ką turite žinoti

Ne vienas atostogų pasiilgęs žmogus mano, kad aplankyti egzotiškus pasaulio kampelius yra labai didžiulė prabanga, tačiau šiandien kelionės (https://bc.lt/keliones/) gali būti suplanuotos ir labai nedidelėmis sąnaudomis. Todėl pamatyti naujas vietas ir patirti daugybę neišdildomų įspūdžių gali kiekvienas! Tam tereikia pasitelkti kelis praktiškus patarimus.

Jums reikia kelionės plano

Spontaniškos kelionės kartais iš tiesų padeda mums atsipalaiduoti ir patirti daug nepamirštamų įspūdžių, tačiau taip būna tik tuomet, jei jūs turite pakankamai laiko ir pinigų. Tačiau jei jūsų kelionės biudžetas yra ribotas, visų pirma jūs turėtumėte pasirūpinti savo kelionės planu. Ir nors jums tikrai nereikia iš anksto būti suplanavusiems kiekvieną savo kelionės valandą, būtų naudinga pagalvoti apie tai, kiek laiko praleisite viename ar kitame miestą, kokiais maršrutais jūs keliausite, ką norėsite pamatyti ir aplankyti. Kuo daugiau dėmesio skirsite savo kelionės planavimui, tuo mažiau vietos liks nemaloniems netikėtumams, kurie priešingu atveju galėtų pareikalauti didesnių laiko sąnaudų ir finansinių išlaidų.

Keliaukite ne sezono metu

Jei norite keliauti ne tik pigiau, tačiau ir be didesnių rūpesčių, turėtumėte savo kelionėms rinktis ne sezono metą. Sezono metu prekybininkai ir paslaugų teikėjai padidina savo taikomą kainodarą. Be to, tokiu metu poilsiauti leidžiasi daugiau turistų, todėl būna sunku išvengti minių ir eilių. Nusprendus keliauti ne sezono metu, galima sutaupyti ir perkant lėktuvų bilietus bei užsisakant nakvynę viešbučiuose.

Nesivaikykite prabangos

Nors natūralu, kad savo atostogų metu jūs galite norėti daugiau patogumo ir prabangos, kurios kartais trūksta nūdienoje, vis dėlto tokie pasirinkimai nepadės sutaupyti. Todėl jei norite, kad jūsų atostogoms tenkančios išlaidos netaptų astronominės, pasistenkite nesivaikyti prabangos. Vietoje penkių žvaigždučių viešbučių visuomet galite pasirinkti trijų arba dviejų žvaigždučių viešbučius. Ir nors juose gali stigti prabangos ir jaukumo, tai padės jums daugiau sutaupyti. Tuo tarpu, jei jūs planuojate leistis į pažintinę kelionę, viešbutyje praleisite labai nedaug laiko ir greičiausiai į jį atvyksite tik pernakvoti. Todėl tokiu atveju nereikėtų pergyventi dėl mažesnio žvaigždučių skaičiaus ar siauresnio papildomų paslaugų asortimento.

Taip pat visuomet galima pasinaudoti ir tokiais internetiniais tinklalapiais kaip „AirBnB“ ar „Couchsurfing“, kurie jau ne vienerius metus sulaukia didžiulio keliautojų dėmesio visame pasaulyje. Pastarieji sprendimai reikšmingai pakoreguoja kelionėms tenkančias išlaidas, jas gerokai sumažinant.

Pakuokitės išmintingai

Būkite tikri, kad į savo kelionę pasiimsite viską, ko jums iš tikrųjų prireiks. Tai užtikrins, kad būnant užsienio šalyje jums neteks kasdien lankytis parduotuvėje ieškant vienų ar kitų daiktų, kuriuos per neapdairumą palikote namuose. Tai ypač svarbu, kai yra kalbama apie drabužius ir avalynę. Įprastai tokios prekės kainuoja gerokai brangiau, todėl jei jūs optimaliai įvertinsite būsimą drabužių poreikį savo numatytai kelionei, turėtumėte savo kelioninį bagažą susipakuoti kur kas efektyviau ir praktiškiau.

Skrydžius užsisakykite iš anksto

Savo skrydžius turėtumėte planuoti kaip įmanoma anksčiau ir iš anksto įsigyti lėktuvų bilietus tiek į priekį, tiek ir atgal. Įprastai kuo anksčiau yra užsisakomi lėktuvų bilietai, tuo mažesnes išlaidas tenka patirti. Žinoma, galima rinktis ir paskutinės minutės skrydžius, tačiau tokiu atveju jums bus sudėtingiau pasiruošti, nes neturėsite pakankamai laiko.

Naudokitės viešuoju transportu

Kuomet nuvyksite į užsienio šalį, nepamirškite, kad egzistuoja ir viešasis transportas, kuris dažniausiai yra gerokai pigesnis. Be to, jūs visuomet artimesnius lankytinus objektus galite pasiekti ir pėsčiomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *