Kaip atgauti neišmokėtą darbo užmokestį?

                 Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiate darbe, kad užsidirbtumėte pragyvenimui ir apmokėtumėte sąskaitas. Jei darbdavys jums nemoka už jūsų dirbtą laiką, tai gali jaustis kaip antausis į veidą. Pavyzdžiui, galbūt dirbote viršvalandžius, kad supirktumėte maitinimą savo šeimai arba už mokslą vaikui, o jei darbdavys išskaičiuoja šį atlyginimą, tai gali trukdyti jums dirbti kaip tėvui.

                    Labai svarbu iš darbdavio susigrąžinti nesumokėtą darbo užmokestį, o tai galima padaryti pateikus ieškinį darbo inspekcijai arba kreiptis į privačias kontoras, kurios tai sutvarkys už jus. Kontoroje dirbantys asmenys pasisakys jūsų vardu ir įrodys, kodėl jūs nusipelnėte gauti atlyginimą arba delspinigius už šią neteisybę. Sąžiningo darbo standartų įstatymas (FLSA) užtikrina tinkamą darbo užmokesčio mokėjimą darbuotojams. Tai apima minimalaus atlyginimo užtikrinimą, viršvalandžių taisyklių nustatymą, apskaitos politikos įgyvendinimą ir vaikų darbo standartų nustatymą. Visi darbuotojai, turintys teisę dirbti viršvalandžius, turi gauti pusantro įprasto darbo užmokesčio normą už visas valandas, kurias jie dirba daugiau nei keturiasdešimt valandų per vieną darbo savaitę. Norėdami gauti užmokestį už viršvalandžius, darbuotojai turi registruoti savo viršvalandžius. Kiekvienas darbdavio žmogiškųjų išteklių skyrius nustato darbuotojo tinkamumą dirbti viršvalandžius. Skundo padavimas Darbo užmokesčio ir valandų skyriui. Jei jūsų darbdavys išskaičiuoja jūsų atlyginimą, galite pateikti skundą per darbo inspekciją, ar  nuvykę į artimiausią advokatų biurą arba paskambinę valstybinių institucijų pateiktais numeriais. Darbuotojai išnagrinės jūsų atvejį, kad nustatytų, ar jūsų darbdavys kaltas dėl darbo užmokesčio išskaičiavimo. Jūsų atstovai gali reikalauti, kad jūsų darbdavys grąžintų jums darbo užmokestį, arba jie gali pareikšti ieškinį jūsų darbdaviui jūsų vardu.

                             Svarbu pasisakyti, kai darbe patiriate neteisybę arba galbūt niekada negausite savo problemos sprendimo. Nesvarbu, ar jums reikia susigrąžinti užmokestį už viršvalandžius, kuriuos atsisako mokėti darbdavys, ar jums reikia kovoti dėl minimalaus atlyginimo, kurį turite mokėti, https://www.eskolos.lt/neismoketas-darbo-uzmokestis komanda padės jums ieškinio procese ir prireikus iškels jūsų ieškinį į teismą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *