Akustinės pertvaros – efektyvi galimybė sumažinti triukšmą darbinėje aplinkoje

akustinė pertvara

Grįžę po varginančio darbo dienos namo, dažnas mūsų tenori ramybės ir tylos. Pastaroji, kalbant apie šiuolaikinį gyvenimo ritmą bei darbo tempą, gali atrodyti neįmanoma, tačiau kai kuriais atvejais tai tiesiog būtina norint pasiekti efektyvių veiklos rezultatų. Į negyvenamą salą neišvyksi bei nuo visų žmonių neatsitversi, tačiau techninių sprendimų, susijusių su triukšmo kontrole, atrasti tikrai galima. Akustinės pertvaros – vienas iš efektyvių variantų, padedantis bent dalinai susidoroti su triukšmu bei šio daroma žala darbinėje aplinkoje.

Įmonėse, orientuotose į klientų aptarnavimą bei pardavimų vykdymą, darbas be bendravimo telefonu sunkiai įsivaizduojamas. Tokiose vietose dažniausiai dirba keletas žmonių, „ginkluotų“ telefonų rageliais. Įsivaizduokite, kaip šiems būtų įmanoma dirbti, jei visi, sėdėdami vienoje patalpoje, pradėtų kalbėti! Darbovietėse egzistuojant panašioms sąlygoms, efektyvia išeitimi dažnai tampa akustinės pertvaros. Tai – prie darbo stalo tvirtinamos sienelės, kurių paskirtis – minimalizuoti aplinkoje vyraujantį triukšmą (telefonu kalbantis asmuo ragelyje puikiai girdės save bei pašnekovą, o ir noras pribaigti garsiakalbį kolegą išgaruos).

Akustinės pertvaros yra paminkštintos specialiu garsą izoliuojančiu poliuretano sluoksniu, kurios „aprengtos“ kokybiška, pageidaujamos spalvos medžiaga. Šio biuro baldų priedo estetika lemia, jog pastarasis puikiai atrodo kiekvienoje įstaigoje, net ir tuo atveju, kai viduje lankosi klientai ar verslo partneriai. Išsirinkus tinkamą medžiagą, sienelės netgi gali tapti puikiu biuro interjero elementu.

Analizuojant dirbančiųjų patirtį, tenka konstatuoti faktą, jog neretas darbdavys, pageidaujantis aukšto veiklos efektyvumo, apie darbo sąlygų gerinimą yra linkęs pamiršti. Darbuotojams ilgas darbo valandas tenka praleisti prie apgailėtinos būklės stalų bei kėdžių, savo lėšomis pirkti kanceliarines priemones, būtinas tiesioginių darbo funkcijų atlikimui…Tokiu atveju akustinės pertvaros ar kiti panašūs „stebuklai“, iš pažiūros neturintys nieko bendro su gerais veiklos rezultatais, atrodo tarsi iš fantastikos srities…Aišku, egzistuoja ir kur kas patrauklesnė medalio pusė. Tai – darbdaviai, suvokiantys, jog būtina investuoti į dirbančiųjų komforto sąlygų užtikrinimą ir tik tokiu atveju galima  tikėtis aukšto profesinio produktyvumo. O kartais reikia iš tiesų nedaug. Akustinės pertvaros – puikus pavyzdys, kaip iš pažiūros nedidelis daiktas gali akivaizdžiai pagerinti darbo sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *