Wake vandens parkas – norintiems aktyvesnių pramogų

wake parkas

Dar prieš keletą metų ne kiekvienas išgirdęs terminą „vandenlenčių sportas“, būtų galėjęs tiksliai atsakyti, kas tai yra. Dabar šią pramogą yra išbandęs kone kiekvienas, o wake vandens parkas tapo tikru traukos centru, jungiančiu ne tik vandenlenčių sporto gerbėjus. Kuo ypatingas vandenlenčių sportas ir kodėl verta savo laisvalaikį praleisti wake parkuose?

Kaip atsirado vandenlenčių sportas?

Tai nėra labai sena sporto šaka, tačiau turi tikrai įdomią istoriją. XX a. pab. ji atsirado iš gerai žinomų pramogų banglentėmis. Iš pradžių banglenčių sporto aistruoliai sugalvojo pradėti naudoti automobilius, kurie juos vandeniu tempdavo itin dideliu greičiu. Vėliau atsirado dabartinės vandenlentės pirmoji versija, kuri priminė mažesnę banglentę, o pati sporto technika – populiarųjį snieglenčių sportą. Vėliau buvo sugalvota dirželiais prisitvirtinti prie lentos ir tai iš esmė pakeitė vandenlenčių sporto istoriją. Diržai suteikė galimybę geriau išsilaikyti ir atlikti įvairius triukus.

Šiandien jau daugeliui aiškus pagrindinis vandenlenčių sporto principas. Jam reikalinga speciali apranga ir įranga, kuri leidžia vandeniu čiuožti stovint ant vandenlentės, kurią traukia specialus lynas. Anksčiau tai darė kateriai, tačiau speciali lynų sistema yra kur kas patogesnė ir suteikia daugiau galimybių.

Wake vandens parkas – vieta laisvalaikiui

Pamažu pasaulyje pradėjo populiarėti ir wake parkai – tai vietos, kurios turi specialius mechanizmus ir trasas, leidžiančias čiuožti tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Wake vandens parkuose dirba patyrę treneriai ir instruktoriai, kurie padeda išmokti atsistoti ant lentos, o su praktika galima lavinti įgūdžius bei pradėti atlikti triukus ar įvaldyti vis didesnį greitį. Šaunu tai, kad norint pradėti čiuožti, nereikia specialaus pasirengimo. Ši pramoga tinka visai šeimai ir išbandyti vandenlenčių sportą gali tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Dar vienas dalykas, kuriuo pasižymi wake vandens parkas – maloni atmosfera ir galimybe čia leisti laiką ne tik tiems, kurie nori išbandyti vandenlenčių pramogą. Paprastai tokiose vietose yra terasos, barai, dirba virtuvės, todėl čia galima atvykti pažiūrėti į kitus čiuožiančius vandenlente ar tiesiog pasideginti, paplaukioti paplūdimiuose ir pan. Sportinio katerio nuoma Elektrėnuose – dar viena smagi pramoga, kurią būtina išbandyti čia atvykus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *