Vonios įrengimas: nuo ko pradėti?

vonia

Vonios įrengimo projektas reikalauja tinkamo pasiruošimo. Nuo šio etapo priklauso, koks bus galutinis rezultatas. Vonios įrengimas – atsakingas darbas. Čia labai svarbus ne tik sprendimai dėl baldų ar įrangos, bet ir išplanavimas ar apsisprendimas dėl smulkmenų, apie kurias iki remonto darbų galbūt nė nebūtumėte pagalvojęs.

Išankstinis projektas

Norint, kad vonios įrengimas pavyktų, reikėtų pirmiausia apgalvoti visą vonios projektą. Remontą arba įrengią reikėtų pradėti jau turint galutinę vonios viziją. Reikėtų iš anksto pagalvoti, kokį išplanavimą norėtumėte įgyvendinti vonioje. Tai reiškia, jog reikėtų iš anksto žinoti, kur ir kokie baldai stovės. Labai svarbu žinoti visus vonios išmatavimus, kad galėtumėte apskaičiuoti, kaip ir kokius baldus galėsite sutalpinti. Nepamirškite apgalvoti nedidelių tarpų.

Tam, kad galėtumėte sukurti patogų ir lengvai suprantamą projektą, šiais laikais nebūtina kreiptis į profesionalius dizainerius. Šį darbą galite atlikti ir patys. Internete galite rasti įvairių programėlių, kurios leis patiems suprojektuoti vonios kambarį. Galėsite 3D formatu apžvelgti, kaip galėtų atrodyti jau baigtas vonios projektas. Tai labai padės planuojant ne tik baldus, bet ir įvairius aksesuarus. Pavyzdžiui, įvertinti, kurioje vietoje geriausiai tiks kabinti veidrodį ir pan.

Tinkami atstumai

Planuojant vonios išplanavimą, reikėtų galvoti ne tik apie grožį, bet ir funkcionalumą. Vonia yra patalpa, kuri skirta prausimuisi. Taigi tai nėra poilsio erdvė, kur svarbiausia grožis ir gera atmosfera. Čia baldai turi būti statomi tam, kad atliktų savo funkciją, o sprendimai turi būti tinkamai apgalvoti. Labai svarbu žinoti, jog įrengiant vonią, turėtų būti paisoma tam tikrų standartų. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį, kad klozetas ir bide turėtų būti šiek tiek atitraukti nuo sienos. Taip pat reikia paisyti išplanavimo taisyklių. Dušo kabina turėtų būti toliau nuo klozeto. O praustuvas galėtų būti netoli jo ar bide.

Taip pat svarbu apgalvoti praustuvo ir spintelių aukščius. Pastatomų vonios spintelių standartinis aukštis neturėtų viršyti 85 cm. Maišytuvas montuojamas ne aukščiau kaip 100-110 cm. Tai yra optimalus aukštis, kuriame patogu praustis, nes nereikia per daug lenktis, o vanduo nesitaško už kriauklės ribos.

Planuojant projektą nepamirškite numatyti ir laisvos vietos plotų. Ypač mažuose butų vonios kambariuose vietos kartais trūksta, o norisi, kad tilptų viskas. Visgi, suplanavus projektą reikėtų įvertinti, ar vonioje užteks erdvės apsisukti, pasilenkti, norint sudėti skalbinius į skalbimo dėžę ar nusišluostyti išlipus iš dušo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *