Vietos kurias būtina aplankyti Birštone

birštonasPoilsis Birštone, tai puikus pasirinkimas norintiems pabėgti nuo kasdieninės rutinos, šurmulio bei atsiduoti malonaus poilsio akimirkoms. Birštono miestas yra įsikūręs Nemuno dešiniajame krante, miestas savo svečius stebina kvapą gniaužiančiais vaizdais, miškais bei nepriekaištingomis apgyvendinimo įstaigomis. Pasiilgusiems poilsio gamtoje, Birštonas – idealiausias pasirinkimas.

Birštono miestas yra įsikūręs pačiame šalies viduryje. Nuo pagrindinių šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės – jis yra nutolęs  tokiu atstumu, kuriį galima automobiliu per vieną valandą.

Ilsintis viename iš gražiausių Lietuvos kurortų vertėtų aplankyti įžymiausias miesto vietas.

Vyutauto kalnas. Šis kalnas yra vienas iš aukščiausių ir populiariausių piliakalnių Lietuvoje, jo šlaito aukštis sieka apie 40 metrų.

Nemuno krantinė. Krantinės paskirtis yra apsaugoti Birštoną nuo potvynių, po Kauno hidroelektrinės įrengimo. Jos ilgis yra apie 2 kilometrus. Krantinė gali važinėti tiek dviratininkai,tiek vaikščioti pėstieji. Nemuno krantinė yra apšviesta tamsiuoju paros metu, o šalia tako yra įrengti suoliukai ant kurių galima pailsėti arba tiesiog romantiškai praleisti laiką.

Kneipo terapijos sodas. Šis sodas įrengtas remiantis dr. S.Kneipo holistine sveikatos gerinimo filosofija ir jis yra skirtas imuniteto stiprinimui bei organizmo grūdinimui.

„Druskupis“. Dviem puslankiais iš vyšnių šakelių sudėliotas statinys, skirtas mineralinio vandens garinimui. Statinio sienomis tekantis mineralinis vanduo, leidžia jo lankytojams mėgautis inhaliacijomis po atviru dangumi, stiprinti sveikatą bei grūdinti organizmą. „Druskupį“ paverčia dar įspūdingesniu – tunelis, kuris yra įrengtas vienoje iš statinio sienų.

Birštono kurorto centrinis parkas. Šis parkas yra tarsi miškas mieste. Parkas nustebins savo sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takais. Skulptūrų take, tarp aukštų pušų išdėstytos skulptūros atgaivina parko erdvę. Sorto take kas keliasdešimt metrų yra įrengtos lauko treniruoklių salelės bei vaikų žaidimų aikštelės, šiam takui taip pat priklauso krepšinio, minigolfo, stalo teniso aikštelės bei riedlenčių rampa. Trečiasis – poilsio ir dviračių takas yra iš riedulių suėliotas pažintinis Nemuno kilpų takas. Šis takas tiksliai atkartoja upės vingius Nemuno kilpų regioniniame parke. Šis Birštono miesto centrinis parkas puikiai tinka pasvaikščiojimams dviems ar praleisti laiką su visa šeima.

Ką veikti kurorte ras visi, tiek aktyvaus poilsio mėgėjai, tiek kultūra bei paveldu besidomintys žmonės, todėl poilsis Birštone patiks kiekvienam. Aktyvaus poilsio entuziastams turėtų patikti pasivažinėjimas dviračiais, skrydis oro balionu, pasiplaukiojimas upe, skrydis parasparniu ar pasiplaukiojimas irklente. Ramiam poilsiui teikiantys pirmenybę poilsiautojai gali rinktis iš įvairių edukacinių ekskursijų, pasigaminti Vytauto Didžiojo laikų papuošalus bei sužinoti senolių buities ir gyvenimo paslaptis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *