Patarimai, kaip sumažinti odos suglebimą ir odą paversti stangresne

Paprastai odos raukšlės yra įvardijamos kaip pagrindinė su amžiumi susijusi problema, tačiau ne ką mažesne problema yra ir odos suglebimas arba jos stangrumo praradimas, galintis pasireikšti labai skirtingose kūno vietose – pradedant veido ir kaklo sritimi ir baigiant rankomis bei pilvu. Kadangi yra ne viena odos suglebimą lemianti priežastis ir ne vienas šios problemos sprendimo būdas, naudinga apie visą tai pakalbėti išsamiau.

Dažnos odos suglebimo priežastys

Kadangi su odos suglebimu bėgant metams anksčiau ar vėliau tenka susidurti kiekvienam žmogui, pirmiausia reikėtų susipažinti su keliomis dažnomis šios problemos priežastimis.

Kolageno netekimas

Greičiausiai jau ne kartą girdėjote, kad kolagenas (mūsų organizmo baltymas, kurio yra kauluose, sąnariuose ir sausgyslėse) palaiko mūsų odos jaunatvišką išvaizdą, nes padeda palaikyti tinkamą dermos (storiausio odos sluoksnio) struktūrą. Deja, bet bėgant metams organizme natūraliai mažėja kolageno ir elastino (už odos stangrumą atsakingas baltymas) kiekis, todėl odai trūkstant šių baltymų ji tampa labiau suglebusi.

Neigiamas aplinkos poveikis

Nustatyta, kad net 80 % matomų veido senėjimo požymių, įskaitant raukšles, kraujagyslių sutrikimus ir odos suglebimą, nulemia kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai, o tai reiškia, kad neigiamas saulės poveikis vaidina didžiulį vaidmenį priešlaikinio senėjimo požymių atsiradime. Be to, neigiamą įtaką odos būklei turi ir kiti neigiami išoriniai veiksniai (pvz., teršalai, toksinai, vartojamas maistas ir kt.), kurie ardo kolageno ir elastino skaidulas.

Greitas svorio netekimas

Spartus svorio netekimas taip pat gali būti viena iš odos suglebimo priežasčių. Taip nutinka todėl, kad tuomet, kai priaugame svorio, mūsų oda išsiplečia, o kai svorio greitai atsikratome, oda nebespėja atsistatyti. Be to, jei ilgesnį laiką mūsų svoris būna didesnis, tai gali pažeisti ir kolageno bei elastino skaidulas, kas neigiamai paveikia odos gebėjimą po svorio sumažėjimo sugrįžti į savo pradinę padėtį.

Kaip natūraliu būdu padidinti odos stangrumą?

Nors yra įvairių odos stangrumui didinti skirtų invazinių priemonių, kovai su odos suglebimu galima pasitelkti ir natūralias priemones, iš kurių kelios yra:

Veido odą stangrinantys kremai

Vienas iš efektyvių būdų kovoje su odos suglebimu yra veido odą stangrinantys kremai. Tačiau svarbu suprasti, kad norimų rezultatų gali tekti palaukti. Žinoma, svarbu, kad pasirinktas veido odą stangrinantis kremas būtų sudarytas iš senėjimą stabdančių ingredientų ir kasdienėje odos priežiūroje būtų naudojamas tinkama tvarka, kartu nepamirštant reguliariai naudoti ir apsauginio kremo nuo saulės.

Puikiu pasirinkimu galėtų tapti veido odą stangrinantis peptidų kremas su amino rūgštimis ir vitaminu E bei F. Jo pagalba galima daug lengviau sustiprinti odos lipidinį barjerą, atstatyti viršutinį odos sluoksnį, paskatinti kolageno gamybą, suteikti odai daugiau stangrumo, sumažinti neigiamą laisvųjų radikalų poveikį, suminkštinti odą ir padėti jai kaupti drėgmę, tokiu būdu apsaugant nuo išsausėjimo.

Veido mankšta ir masažas

Veido mankšta yra dar vienas natūralus veido odos suglebimą mažinantis sprendimas, kurį galima labai lengvai atlikti namų sąlygomis. Tinkamai ir reguliariai atliekamų veido pratimų pagalba galima lengviau tonizuoti veidą, įtempti veido raumenis ir sulėtinti odos senėjimo procesus.

Analogišką poveikį galima pasiekti ir veido masažo pagalba, kadangi masažuojant odą pagerėja kraujotaka ir stabdomi odos senėjimo procesai. Be to, atliktais tyrimais nustatyta, kad reguliarus odos masažas, derinamas kartu su odos senėjimą stabdyti padedančiu kremu, gali padėti pasiekti dar geresnių rezultatų, sumažinant senėjimo požymius ir padidinant odos stangrumą.

Pabaigai

Nors odos senėjimas yra visiškai natūralus procesas, dauguma žmonių nori senti gražiai, todėl ima galvoti apie sprendimus, kurie padėtų sumažinti suglebusią odą, sukeliamą kolageno nykimo, staigaus svorio praradimo, neigiamo saulės poveikio, rūkymo, šiurkščių odos priežiūros priemonių, kuriose yra dirginančių cheminių medžiagų, naudojimo ir kitų veiksnių. Laimei, norint odą paversti stangresne, yra ne vienas natūralus būdas, iš kurių bene veiksmingiausiais tampa veido odą stangrinantys kremai ir veido mankšta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *