Odos priežiūra: 5 patarimai sveikai odai

Gera odos priežiūra, įskaitant apsaugą nuo saulės bei švelnų prausimą, gali išlaikyti jūsų odą sveiką ir švytinčią. Neturite laiko intensyviai odos priežiūrai? Vis tiek galite palepinti save, žinodami odos priežiūros pagrindus. Tinkama odos priežiūra ir sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas, kokybiška lietuviška kosmetika, gali padėti atitolinti natūralų senėjimą ir užkirsti kelią įvairioms odos problemoms. Pradėkite nuo šių kelių patarimų.

Apsaugokite odą nuo saulės

Vienas svarbiausių būdų prižiūrėti odą yra jos apsauga nuo saulės. Saulės spindulių poveikis gali sukelti raukšlės, senatvės dėmės ir kitas odos problemas, taip pat dažnai būnant saulėje gali  padidėti susirgimo odos vėžiu rizika.

Norėdami kuo geriau apsaugoti nuo saulės:

  • Naudokite kremą nuo saulės.Naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF yra ne mažesnis kaip 15. Apsauginį kremą naudokite gausiai ir pakartotinai tepkite kas dvi valandas – arba dažniau, jei plaukiojate ar gausiai prakaituojate.
  • Ieškokite šešėlio.Venkite saulės tarp 10 ir 16 val., kai saulės spinduliai stipriausi.
  • Dėvėkite apsauginius drabužius.Uždenkite odą austais marškinėliais ilgomis rankovėmis, ilgomis kelnėmis ir plačiabrylėmis skrybėlėmis.
  • Reikalingas ir lūpų balzamas su apsauga nuo saulės.

Nerūkykite

Rūkymas lemia odos senėjimą ir prisideda prie raukšlių atsiradimo. Rūkymas susiaurina mažiausias kraujagysles atokiausiuose odos sluoksniuose, dėl to sumažėja kraujotaka ir oda tampa blyškesnė. Rūkymas taip pat eikvoja odai reikalingo deguonies ir maistinių medžiagų rezervus.

Rūkymas taip pat pažeidžia kolageną ir elastiną – skaidulas, kurios suteikia mūsų odai tvirtumo ir elastingumo. Be to, pasikartojančios veido išraiškos, kurias darote rūkydami, gali prisidėti prie raukšlių atsiradimo. Net geriausias paakių kremas nepadės nuo raukšlių, jei rūkysite, nesveikai maitinsitės ir nesirūpinsite savimi.

Elkitės švelniai su oda

  • Apribokite vonios laiką.Karštas vanduo ir ilgas buvimas duše pašalina riebalus iš odos.Apribokite vonios ar dušo laiką ir naudokite šiltą, o ne karštą vandenį.
  • Venkite stiprių muilų(tokių kaip ūkiškas ir panašūs).Stiprūs muilai ir plovikliai gali išsausinti odą.Verčiau rinkitės švelnius prausiklius.
  • Skuskitės atsargiai.Norėdami apsaugoti odą, prieš skutimą patepkite skutimosi kremu, losjonu ar geliu.Dažnai skutantis naudokite švarų, aštrų skustuvą.Skuskite plaukų augimo kryptimi, o ne prieš.
  • Nusausinkite masažuojant.Po prausimosi ar maudymosi švelniai paglostykite arba nusausinkite odą rankšluosčiu, švelniai masažuojant
  • Drėkinkite sausą odą.Jei oda sausa, naudokite odos tipui tinkamą drėkinamąjį kremą.Kasdieniniam naudojimui apsvarstykite drėkiklį, kuriame yra SPF.

Maitinkitės sveikai

Sveika mityba gali padėti atrodyti ir jaustis geriausiai. Valgykite daug vaisių, daržovių, grūdų ir liesų baltymų. Dietos ir spuogų ryšys nėra aiškus, tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad dieta, kurioje gausu žuvų taukų ar žuvų taukų papildų ir mažai nesveikų riebalų bei perdirbtų ar rafinuotų angliavandenių, gali lemti švytinčios odos efektą. Gerkite daug vandens – tai padeda išlaikyti jūsų odos drėgmę.

Venkite streso

Nesuvaldytas stresas gali padaryti jūsų odą jautresnę, sukelti spuogų atsiradimą ir kitas odos problemas. Norėdami džiaugtis skaisčia ir sveika veido oda bei gera savijauta, atlikite reikiamus veiksmus, kad suvaldytumėte stresą. Miegokite pakankamai, nustatykite pagrįstas ribas, valdykite savo darbų sąrašą ir skirkite laiko jums patinkantiems dalykams atlikti. Rezultatai gali būti ryškesni, nei tikitės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *