Kur kreiptis kai reikia kadastrinių matavimų?

Nekilnojamojo turto sritis yra gana sudėtinga jei su ja susiduriama pirmą kartą. Nors yra keletas ekspertų, kurie mums gali padėti bei atsakyti į mūsų klausimus, visada naudinga turėti pagrindinių žinių apimančių įvairius terminus, kurie naudojami viso proceso metu.

Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra kadastriniai matavimai? Koks jų tikslas? Kokie ekspertai, dirba su šia sistema?

Kas yra žemės registras (kadastras)?

Kadastras yra viešas registras, kurį tvarko valstybė. Jame plano pavidalu pateikiama visų (arba beveik visų) žemės sklypų kadastro informacija. Pagrindinis šio registro tikslas yra viešai paskelbti nuosavybės dokumentus, kad nuosavybė būtų apsaugota su minėtais aktais susijusiomis teisėmis. Tai taip pat padeda sklypą ir siekiant nustatyti nuosavybės linijas.

Kam skirtas kadastro planas?

Kadastro planas ne tik tiksliai identifikuoja kiekvieną tam tikroje teritorijoje esantį turtą, bet ir:

  • registruoja savininkų žemės teises;
  • padeda nustatyti savivaldybės turto mokestį ir padeda valdyti teritoriją;
  • padeda įrengti viešųjų paslaugų tinklus (dujas, vandenį, elektrą ir kt.);
  • padeda taikyti tam tikrus miesto planavimo, kultūros vertybių ir teritorijų apsaugos įstatymus.

Visų pirma, kadastro planas yra informacinio pobūdžio. Turėdami šiuos matavimus namų savininkai gali įvertinti situaciją, pavyzdžiui, perkant, parduodant būstą, kad vizualiai pamatytų namus, žemę ir kaimynines patalpas. Kadastrinis planas taip pat padeda įvertinti visą situaciją prieš atliekant bet kokius turto išplėtimo darbus.

Kokie ekspertai gali parengti kadastro planą?

Matininkai yra vieninteliai specialistai, turintys žinių ir įgūdžių, reikalingų atlikti su kadastru susijusias užduotis. Jie vieninteliai gali pateikti visą informaciją, būtiną kadastro plano rengimui. Todėl prieš planuojant atlikti matavimus, verta yra pasidomėti gerais ir patikimais specialistais, kad darbas būtų atliktas kokybiškai. Kadastrinius matavimus atlieka, pavyzdžiui, tokios įmonės kaip: pds.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *