Kuo nutolusi saulės elektrinė geriau nei elektrinė ant stogo?

Nuomojamos ar įsigyjamos nutolusios saulės elektrinės šiomis dienomis yra pakankamai populiarus sprendimas. Dažniausiai jį renkasi tie, kuriems nėra galimybės įsirengti elektrinę ant namo stogo ar kieme. Tačiau nutolusios saulės elektrinės saulės parke toli gražu nėra atsarginis variantas. Čia slypi ir privalumai, kuriais vedini kartais tautiečiai įsigyja nutolusią saulės elektrinę, nors turi galimybę įsirengti ją namuose. Apžvelkime, kokie tai privalumai.

Nereikia priežiūros

Įsigijus nutolusią saulės elektrinę saulės parko vystytojai rūpinasi visais priežiūros darbais pradedant nešvarumų nuo saulės elektrinės modulių valymu ir baigiant remonto darbais atsiradus gedimui. Tad nutolusios saulės elektrinės savininkas išvengia daug rūpesčių, kurie užkluptų turint elektrinę savo namų kieme.

Nereikia montavimo darbų

Net jei saulės elektrinę montuoja įmonės specialistai, savininkui tenka pasiruošti šiems darbams, apmąstyti  būsimą saulės elektrinės vietą bei susitvarkyti po atliktų darbų. Be to, saulės elektrinės montavimo ant stogo ar kieme gali tekti palaukti, o ir darbai ne visuomet vyksta taip sklandžiai ir greitai kaip norėtųsi. Tuo tarpu saulės parke esančios nutolusios saulės elektrinės jau yra sumontuotos ir susiejamos su savininko objektu vos jas įsigijus ar išsinuomavus bei pasirašius reikiamus dokumentus.

Galimybė lengvai pakeisti objektą

Norint ant stogo esančią elektrinę perkelti į kitą vietą tai sukelia nemažai rūpesčių. Saulės modulių išmontavimas ir montavimas kitame objekte – ilgai trunkantis ir ne visuomet praktiškas sprendimas. Tuo tarpu nutolusios saulės elektrinės gali būti lengvai ir be jokių montavimo darbų priskiriamos kitam objektui.

Nuomos galimybės

Saulės parke esančios nutolusios saulės elektrinės gali būti ne tik perkamos, bet ir nuomojamos. Tai geras sprendimas negalintiems investuoti į saulės elektrinės įsigijimą, bet norintiems naudotis švaria saulės elektrinės generuojama elektros energija.

Lietuvos saulės parkų vystytojai siūlo labai lanksčias sąlygas pirkėjams – nutolusios saulės elektrinės gali būti įsigyjamos net niekur nevykstant iš  namų, internetu. Procesas nuo saulės elektrinės įsigijimo iki prijungimo prie objekto yra greitas, o tokios detalės kaip saulės elektrinės galia dažniausiai pasirenkamos pasikonsultavus su specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *