Vandens tiekimas yra labai svarbus kokybiškų gyvenimo sąlygų veiksnys. Tačiau centrinis tiekimas yra galimas ne visuose gyvenvietėse ir vanduo į pastatą turi būti tiekiamas kitais būdais – dažniausiai elektrinių siurblių pagalba. Šie įrenginiai leidžia aprūpinti vandeniu ar kitais skysčiais namus, gamyklas ir kitus objektus. Siurbliai būna skirtingų konstrukcijų ir veikimo principų, tam kad užtikrintų tinkamą darbą įvairiomis sąlygomis. Tačiau kai kalba eina apie tai, jog vanduo reikalingas namo vandentiekiui ir šildymo sistemų aprūpinimui tai dažniausiai yra naudojami giluminiai vandens siurbliai, kurie padeda pumpuoti vandenį iš šulinių arba gręžinių.
Giluminių, dar vadinamų panardinamais, siurblių konstrukcijos gali šiek tiek skirtis, tačiau pagrindinis veikimo principas ir paskirtis yra vienodi. Jie reikalingi tada, kai reikia išsiurbti skysčius iš gilaus gręžinio ir pateikti jį į paviršių. Be to, jei kalba eina apie vandentiekį, tai siurblys turi sukurti pakankamą slėgį, kad vanduo tekėtų iš visų čiaupų esant tinkamam spaudimui. Be jau minėto vandentiekio sistemos įrengimo, giluminiai siurbliai plačiai naudojami ir įvairiuose pramoniniuose ir valymo įrenginiuose.
Renkantis tinkamą įrenginį savo namo aprūpinimui vandeniu, reikia atkreipti dėmesį šiuos svarbiausius rodiklius:
- Siurblio galingumas – praktiškai visi giluminiai įrenginiai pasižymi gan aukštais rodikliais, leidžiančiais tinkamai pumpuoti vandenį iš gylio, siekiančio 30 metrų. Tačiau, jei situacijos reikalauja vandens ištraukimą iš gilesnių gręžinių, tai reikėtų rinktis kiek galingesnius modelius.
- Našumas – rodiklis pasakantis kokį vandens kiekį siurblys perpumpuoja per tam tikrą laiką (dažniausia 1 minutę).
- Dydis – kiekvienas siurblys turi savo gabaritus, kuriuos reikia turėti omenyje renkantis tinkamą modelį savo vandens telkiniui. Šulinyje be problemų tilps ir didesni agregatai, tačiau jei gręžinys yra gan siauras, tai reikėtų rinktis atitinkamą siurblį.