Įdomūs faktai apie kates, kurių dar nebuvote girdėję

Katės yra vienos iš populiariausių naminių augintinių, kurios nuo seno yra apipintos legendomis ir mistika. Kiekvienas katės šeimininkas puikiai žino, kaip greitai katė gali paverkti mūsų širdis, kaip lengvai jos moka gauti tai, ko nori, ir kokios mielos bei žavios jos gali būti. Tačiau nors atrodytų, kad didelis šių augintinių populiarumas turėtų lemti tai, jog kiekvienas apie jas žinotume daugybę įdomių detalių, iš tikrųjų taip nėra. Egzistuoja begalė įdomių faktų apie kates, kurių dar nebuvote girdėję!

Katės ūsai yra jos kelrodžiai

Ne kiekvienas katės šeimininkas žino, kokią didelę reikšmę katės gyvenimui turi jos ūsai! Tačiau jie atlieka labai svarbią funkciją, padėdami katei judėti aplinkoje (ir tai ypatingai gelbsti naktį). Katės ūsai yra sujungti su jos raumenų ir nervų sistema, todėl yra labai jautrūs ir veikia kaip lietimo receptoriai. Dėka savo ūsų, katė gali lengviau reaguoti į aplinką, aptikti grobį, laiku apsisaugoti nuo pavojaus ir paprasčiau naviguoti.

Naminės katės egzistavo dar prieš 9500 m.

Ilgai buvo manoma, kad kates prijaukino senovės egiptiečiai, tačiau 2004 m. archeologinių kasinėjimų metu Kipre buvo aptiktas net 9500 metų senumo katės kapas. Ir tai yra pati seniausia žinoma naminė katė! Tuo tarpu egiptiečių menas, kuriame buvo vaizduojamos katės, buvo sukurtas daugiau nei prieš 4000 metų. Taigi, naminės katės egzistavo gerokai anksčiau nei dauguma mūsų galėjome įsivaizduoti.

Katės turi dominuojančią priekinę leteną

Manėte, kad tik žmonės gali būti dešiniarankiai arba kairiarankiai? Atlikti tyrimai parodė, kad katės taip pat gali turėti dominuojančią priekinę leteną! Patinai paprastai pirmenybę teikia kairei letenai, o patelės – dešinei.

Katės 70 % savo gyvenimo miega

Kiekvienas katės šeimininkas žino, kad katės mėgsta miegoti, tačiau tikrai ne kiekvienas galėtų įsivaizduoti, kad jos net 70 % savo viso gyvenimo praleidžia miegodamos! Atlikti tyrimai rodo, kad katė vidutiniškai per parą miega 13-16 val., todėl tampa akivaizdu, kad jų gyvenimas yra tikrų tikriausia pasaka.

Katės taip pat turi pieninius dantis

Ar žinojote, kad jūsų mažasis kačiukas taip pat turi pieninius dantis? Kačiukai jų turi 26. Tuo tarpu suaugusi katė turi 30 nuolatinių dantų. Todėl labai svarbu, kad kiekvienas katės šeimininkas nepamirštų reguliariai ir kruopščiai pasirūpinti tinkama katės burnos higiena.

Kačių eisena panaši į žirafų ir kupranugarių

Jei jūsų būtų paklausta, ką bendro jūsų katė turi su žirafa ir kupranugariu, greičiausiai tik garsiai nusijuoktumėte. Tačiau ar kada nors atkreipėte dėmesį į tai, kaip vaikšto jūsų katė? Jei taip, ar nepastebėjote jokių panašumų į šiuos du minėtus gyvūnus? Pirmiausia eina abi dešinės kojos, o po to – abi kairės kojos, o tai reiškia, kad jos vienu metu į priekį išjudina pusę kūno. Žirafos ir kupranugariai yra vieninteliai gyvūnai, kurie vaikšto tokiu pačiu būdu.

Katės gali pastoti jau 4-6 mėn.

Kačių patelės gali pastoti dar 4-6 mėn. amžiaus (vidutiniškai katė subręsta sulaukusi 5 mėn. amžiaus). Todėl jei auginate katę ir neketinate jos kergti, turėtumėte pasirūpinti jos sterilizacija. Be to, tai gali padėti sumažinti ir įvairių rimtų ligų riziką.

Tikimės, kad šie faktai apie kates jus sudomino ir suteikė nemažai naudingos informacijos. Tačiau tai tikrai nėra vienintelės įdomios detalės, kuriomis būtų galima pasidalinti, todėl jei norite praplėsti savo akiratį kačių auginimo ir priežiūros klausimais ar įsigyti kačių prekių, visuomet galite apsilankyti MyCat.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *