Greitieji kreditai: vis dar greita bei patogu, tačiau gerokai griežčiau

kreditai

Pašmaikštaukime: jei pilve uraganas, jums, kaip sakoma vienoje iš reklamų, padės espumisanas, tuo tarpu jei pinginėje badas, išsigelbėjimą gali atnešti… greitieji kreditai. Šie greitieji finansiniai pagalbininkai, priešingai nei daugelis linkę manyti, gali suteikti realią materialinę paramą tada, kai šios labiausiai reikia. Aišku, kreditai su teigiama patirtimi siejasi tik tada, kai šie imami žmogaus, kuriam finansinis raštingumas nėra svetimas.

Prieš kurį laiką greitieji kreditai iš tiesų galėjo būti vadinami legaliu apiplėšimo būdu. Šioje rinkoje veikė daugybė smulkesnių ir stambesnių žaidėjų, kurie, atrodo, pinigus dalino į visas puses vos tik kam šių panorėjus. Šiandien greitieji kreditai Lietuvoje atrodo gerokai kitaip.

  • Taip, šie vis dar yra greitieji, kadangi kreditai išduodami vos per kelioliką minučių (paraiškos patenkinimo atveju ir nustatytomis kredito bendrovės darbo valandomis).
  • Taip, greitieji kreditai internetu – vis dar realybė, leidžianti išspręsti savo finansines problemas nepriklausomai nuo fizinės buvimo vietos bei išvengiant tiesioginio bendravimo akis į akį su kreditoriaus atstovu, kas šiuo atveju neretai gali kelti diskomfortą.
  • Taip, vis dar realios tokios akcijos kaip „greitieji kreditai nemokamai“ ar „greitieji kreditai be palūkanų“ – tereikia skirti laiko geriausio pasiūlymo paieškai. Aišku, „greitieji kreditai akcijos“ nereiškia, jog greitieji kreditai dalinami už dyką kaip dovana: dažniausiai, grąžinant pasiskolintą suma per nurodytą laiką ar laikantis kitų sutartyje numatytų sąlygų, nereikia mokėti palūkanų.
  • Taip, greitieji kreditai, priešingai nei paskolos bankuose ar kredito unijose, dažniausiai neįpareigoja atverti piniginės paskolos sudarymo ar kitiems mokesčiams. Aišku, greitieji kreditai be registracijos mokesčio sunkiai įsivaiduojami, tačiau pastarojo suma siekia vos keliasdešimt centų ir tai tėra vienkartinė įmoka, padedanti įsitikinti, jog paskolą norintis gauti žmogus nurodė savo asmeninę banko sąskaitą.

Tačiau šiandien greitųjų kreditų bendrovės, reaguodamos į sugriežtėjusius Lietuvos banko reikalavimus, atidžiai tikrina paraišką pateikusio asmens mokumą. Tai – garantas, jog bendrovė nesusidurs su prisiimtų finansinių įsipareigojimų nevykdymu, o paskolos gavėjas nenugrims į dar didesnę duobę, Tad, pavyzdžiui, greitieji kreditai studentams ar kitoms grupėms, gaunančioms pastovias pajamas, dažniausiai yra suteikiami (atsižvelgiama ir į kitus mokumo kriterijus), tačiau greitieji kreditai bei pajamų – sunkiai įmanomas variantas. Jei kažkam kyla noras dėl to burnoti, derėtų pagalvoti, jog toks sprendimas priimtas dėl pačių klientų gerovės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *