Garažas – puiku, tačiau ir stoginės automobiliui – dėmesio vertas statinys

 

Statantys naują namą ar besirenkantys iš jau pastatytų objektų, priversti mąstyti ne vien savanaudiškai. Jei jūs turite automobilį, o, dažnu atveju, namų ūkis turi ne po vieną transporto priemonę, reikės vietos ir šiai kažkur „nakvoti“. Vieni nesuka per daug galvos ir pasistato automobilį tiesiog po langu, tuo tarpu kito svarsto garažo ar stoginės automobiliui galimybę. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime būtent šią galimybę.

Stoginės automobiliui yra bene pagrindinis konkurentas garažui.  Aišku, nors būtent stoginėsir yra straipsnio „vinis“, turime išlikti objektyvūs ir pažymėti, jog šaltuoju metų laiku pasireiškia visi garažo privalumai. Pamirškite varginantį apšalusio automobilio gramdymą ar sniego sluoksnio valymą – geriau tas kelias papildomas minutes skirkite miegui ar rytinei kavai. Nereikės ir, stipriau šąlant, kalenti dantis ar nemaloniai nustebti dėl sudėtingesnio automobilio užkūrimo. Taip, žiemą garažas idealu. O kur dar galimybė laikyti ir apsaugoti tokius daiktus, kaip, pavyzdžiui, žoliapjovė, nuo šalčio.

Tačiau žiema – ne amžina, o ir stoginė turi visą eilę privalumų, kurie jus džiugins ne tik šiltuoju metu,  bet ir tą pačią žiemą. Stoginės automobiliui – puiki transporto priemonės apsauga nuo saulės bei įvairaus pobūdžio kritulių, kitų įvairių nešvarumų, pavyzdžiui, lapų. Jei apie tai pagalvosite prieš stoginės statybas, pastarojoje taip pat galėsite skirti vietos įvairių daiktų laikymui ar net į šį statinį integruoti ir sandėliuką.

Stoginės statybos pareikalaus iš jūsų mažiau finansinių investicijų (ar žinojote, jog kvadratinio metro stogo įrengimo kaina prilygsta kone namo įrengimo kaštams?). Svarbu pažymėti, jog garažo plotas įeina į bendrą namo plotą, tad, jei ketinate statyti namą, neviršijantį 80 kv.m., ši alternatyva turėtų natūraliai atkristi. Juk, logiškai mąstant, garažui, skirtam vieno automobilio laikymui, jau reikia bent 18 kv.m. Tuo tarpu stoginės plotas į bendrą plotą nėra įtraukiamas.

Tiesa, faktas, jog stoginės automobiliui – atskiras statinys, gali reikšti būtinybę gauti statybų leidimą. Projektas reikalingas nebus. Tačiau jei jūsų suprojektuota stoginė neviršins 10 kv.m., šią statyti galėsite ir be leidimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *