Darbuotojų paieškos ir atrankos paslaugų pliusai ir minusai

Į darbuotojų paieška ir atranka užsiimančias įmones kreipiasi tiek stambios bendrovės, tiek vidutinio verslo atstovai. Šios žmogiškųjų išteklių valdymo srities paslaugos ypač populiarios ieškant vadovų ar kito vadovaujančio personalo. Be to, kad specialistų atliekamos paslaugos duoda geresnį rezultatą nei savarankiška darbuotojų paieška, čia slypi ir dar keletas privalumų.

  • Pristatomi jau tinkami kandidatai

Naudojantis darbuotojų paieškos ir atrankos paslaugomis ieškančiam darbuotojo žmogui pristatomi tik tie kandidatai, kurie atitinka reikalavimus ir pereina visus atrankos etapus. Kitaip tariant, visi darbuotojų paieška ir atranka užsiimančios bendrovės pristatyti kandidatai bus mažiau ar daugiau tinkami pareigoms užimti. Tai – svarus pliusas, nes patiems nereikia organizuoti darbuotojų paieškos, peržiūrėti gyvenimo aprašymų ir skirti laiko susitikimams su visais kandidatais.

  • Lankstumas ir tinkamiausios paslaugos

Savarankiška darbuotojų paieška apima tik tokius veiksmus, kuriems paiešką vykdantis asmuo turi pakankamai žinių ir gebėjimų. Dažniausiai ji apsiriboja internetinėmis darbo ir darbuotojų paieškos svetainėmis. Tuo tarpu šios srities profesionalai gali pasiūlyti didesnį paslaugų spektrą. Įvertinus kliento pageidavimus, ieškomų darbuotojų specifiką, pasirenkamas geriausias veiksmų planas. Darbuotojų paieška gali būti atliekama pasitelkiant specialias strategijas. Taip pat šias paslaugas teikiančios įmonės turi savo patikimus darbuotojų paieškos kanalus ir neapsiriboja vien darbo skelbimų svetainėmis. Čia galima sakyti gaunamas klientui tinkamiausias paslaugų komplektas, neribojamas turimomis žiniomis ir įgūdžiais.

  • „Draudimas“ nuo nesėkmės

Darbuotojų paieškos ir atrankos paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai suteikia garantiją pasirinktam kandidatui. Tuo atveju, jei įdarbintas darbuotojas per nustatytą laikotarpį pasirodys netinkamas darbui, naujas tinkantis kandidatas bus surastas nemokamai. Šis pliusas apsaugo nuo nuostolių rizikos ir netgi nesėkmės atveju klientai gauna naudos.

  • Kaina

Tam tikra prasme šių paslaugų minusu galima laikyti tai, kad kitaip nei savarankiška darbuotojų paieška, šios paslaugos kainuoja. Jų kaina priklauso nuo to, kokios paslaugos pasirenkamos, kokiais metodais vykdoma specialistų paieška, kelių etapų organizuojama personalo atranka, kiek darbuotojų reikia surasti ir pan. Įvertinus kliento galimybes ir projektui skiriamo biudžeto ribas randamas abiems pusėms priimtinas variantas.

Reikia dar patarimų? Personalogrupe.lt pasiruošusi jums padėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *