Kuomet už lango vyrauja šilti orai, norisi ištrūkti iš namų ir aplankyti dar nepažintas ir nematytas Lietuvos vietas. Šiame straipsnyje apžvelgsime ežerais garsėjantį miestą – Ignaliną. Ignalinos rajone yra net 204 ežerai, didžiausi iš jų yra – Dysnia, Dringis, Dūkštas, Apvardai, Lūšiai ir Baluošas. Rajonas pasižymi ne tik ežerais, bet ir kalvomis. Pačios žymiausios ir aukščiausios – Navaišių kalnas, kurio aukštis yra 288 metrai ir Budakalnis 285 metrai, o pati populiariausia Ir žymiausia kalva yra Ladakalnis, nuo jos atsiveria plati panorama į ežerus. Taigi, ką verta aplankyti šia ežeringame Ignalinos rajone?
Sirvėtos apžvalgos bokštas
Šis apžvalgos bokštas dar žinomas Didžiasalio apžvalgos bokšto vardu. Nuo jo apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabi Didžiasalio kaimo bei Sirvėtos regioninio parko panorama. Šis arkos formą primenantis apžvalgos bokštas buvo pastatytas 2012 metais.
Didžiasalio kaimas
Tai yra etnografinis kaimas, 1971 metais paskelbtas etnokultūriniu draustiniu, kuriame saugomos 42 autenti6kos sodybos bei 25 paminkliniai pastatai. Kaimas susikūręs XVI a. viduryje, nuo seno jis priklausė Zablatiškių dvarui.
Ledkalnis
Galime teigti, jog tai vienas įspūdingiausių objektų Ignalinos rajone. Tai yra 175 metrų aukščio kalva, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama. Užlipę ant ledkalnio viršūnės pamatysite net 6 ežerus. Viršūnėje yra įrengti informaciniai stendai, apžvalgos aikštelė, kiek paėjus toliau rasite prezidentų ąžuolų alėją, kurioje augantys medžiai yra skirti Lietuvos prezidentams.
Lūšių ežeras
Ežeras nutolęs apie 6 kilometrus į vakarus nuo Ignalinos, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ežeras turi puikų paplūdimį, kur rasite stovėjimo aikštelę bei persirengimo kabinas. Lūšių ežeras išsiskiria iš kitų ežerų tuo, kad yra rininis, ledyninės kilmės, ir turi 16,4 kilometrų ilgio vingiuotą kranto liniją. Todėl jie jus domina poilsis prie ežero dviems, šis ežeras puikiai tiks.
Aukštaitijos nacionalinio parko botanikos takas
Palūšės paplūdimyje galite išvysti informacinius stendus kviečiančius pasivaikščioti pažintiniu botanikos taku. Jo ilgis – 3,5 km. Keliaudami taku išvysite daugiau nei 100 augalų rūšių iš kurių net 10 yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Eidami taku, informacinių stendų dėka, sužinosite daugybę informacijos apie augalus, grybus ir vabzdžius.
Ginučių vandens malūnas
Šį vandens malūną XIX a. antroje pusėje pastatė dvasininkas Gimžauskas, o jam talkino keletas ūkininkų. Kuo šis malūnas ypatingas? Tai yra vienas iš nedaugelio tokio tipo malūnų Lietuvoje, kadangi po karo daugelis malūnų buvo nugriauti ir sudeginti. Šiuo metu Ginučių malūnas yra saugomas valstybės ir priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijai.
Skulptūra ,,Kelininkas“
Tai yra unikali skulptūra – „Kelininkas“. Tai yra trijų metrų aukščio metalinis vyras ridenantis akmenį. Šio meno kūrinio autoriai yra Raimondas Žievys ir Jonas Grunda. Šalia skulptūros lankytojai gali atsipūsti įrengtoje poilsio aikštelėje.