Namus turėti norime kiekvienas, pirma reikia pradėti nuo statybinių medžiagų ir meistrų pasirinkimas. Profesionalai primena, jog statybinės medžiagos ir jų pasirinkimas yra žinių ir laiko reikalaujantis darbas. Jei statote namą ne tik sau, bet ir ateities kartoms, turėtumėte labai apgalvoti, kokias medžiagas naudoti, kad namas būtų ilgaamžis. Kiekvienas pasirinkimas daro įtaką ne tik bendrai namo funkcijai, bet ir nulemia namo statybos kainą, taip pat estetinę išvaizdą, dėl to statybiniai blokeliai turi būti ypač kokybiški. Svarbiausias žingsnis statant namą yra pamatų ir sienų projektavimas – juk šias klaidas vėliau gali būti sunku arba neįmanoma ištaisyti.
Kaip išsirinkti kokybiškus produktus?
Visų pirma, renkantis sienų mūro medžiagą, specialistai rekomenduos tik geriausius mūro blokus. Svarbiausios šių blokelių techninės charakteristikos saugiam, patogiam ir ilgaamžiui namui statyti yra tvirtumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šiluminė inercija ir drėgmės sugėrimas. Ekologiniai ir ekonominiai kriterijai yra vienodai svarbūs. Pakalbėkime apie šias funkcijas išsamiau. Tvirtumas yra svarbiausia mūro sienų savybė, ypač projektuojant dideles erdves ar didelius langus. Kuo didesnis bloko tankis, tuo jis tvirtesnis. Profesionalūs statybininkai renkasi blokelius, nes jiei pasižymi didžiausiu tankiu ir užtikrina, kad visą namo konstrukciją laikančios sienos būtų stabilios, tvirtos ir ilgaamžės. Blokų tankis turi įtakos ne tik stiprumui, bet ir garso izoliacijai. Kuo didesnis blokelių tankis, tuo geresnė garso izoliacija. Visi žinome, kad nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir gyvenimo kokybei.
Kokia turi būti šiluminė namo intercija?
Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija. Todėl pasirinkus didelio tankio mūro blokus, patalpų oro temperatūra mažiau priklausys nuo lauko temperatūros pokyčių. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku – mūro blokeliai greitai neatvėsina patalpos (o vasarą – nešildo). Daugelis žmonių klaidingai renkasi šiltą mūrą (mažesnį tankį), nes mano, kad jie geriau išlaiko šilumą. Juk šiluma išgaunama iš izoliacinių medžiagų, tokių kaip mineralinė vata. Blokeliai turi ne tik gerą šiluminę inerciją, bet ir subalansuotą drėgmės sugėrimą, o tai reiškia, kad patalpos sienos nepradės rasoti, o oras patalpoje nebus per sausas.