Investuoti į paskolas nėra taip paprasta, kaip atrodo

Investavimas fiziniams asmenims neretai baigiasi gana dideliais nuostoliais. Tačiau, yra daug puikių pavyzdžių, kuomet fiziniai asmenys susikrauna gana nemažą kapitalą, jeigu tik vadovaujamasi elementariomis taisyklėmis. Aišku, tai negarantuoja jokio pelno, bet kažkiek padeda apsisaugoti nuo pinigų praradimo. Jeigu turite atliekamą pinigų sumą ar šiaip jau pribrendo laikas investuoti į ateitį, tuomet to nedarykite skubotai.

Investavimas į paskolas – populiarus pasirinkimas, bet ne visada pelningas

Naivu tikėtis, kad visose srityse pavyks gauti vienodą grąžą. Lygiai taip pat kvailoka manyti, kad visur pinigai yra garantuoti. Nėra jokios srities, kuriose nebūtų rizikos pinigus prarasti. Vienur ta rizika yra aukštesnė, o kitur mažesnė. Investavimas į paskolas yra labai rizikingas pasirinkimas dėl kelių priežasčių.

Norint investuoti į paskolas, reikia turėti tam tikrų žinių. Tai reiškia, kad jokiais būdais negalima investuoti visų turimų pinigų į kažkokią vieną konkrečią paskolą. Turimą kapitalą reikia skirstyti į atskiras kategorijas. Pasižiūrėkite kokias investavimo sąlygas siūlo tos pačios sutelktinio finansavimo platformos. Vieną jų galite rasti puslapyje: https://www.megapaskolos.lt/greitieji-kreditai-internetu/, o taip pat čia pateikiama ir daug informacijos apie greitųjų paskolų išdavimą.

Tad, kokiomis 3 pagrindinėmis taisyklėmis vadovautis?

  1. Į paskolas investuokite tik dalį turimo kapitalo. Investavimas į kreditų teikimą turi būti tik viena iš sričių, iš kurios sieksite uždirbti pinigus savo turimu kapitalu. Sakykime, kad savo kapitalą skirstysite į penkias sritis, tad investavimui į greitųjų kreditų ar kitų paskolų išdavimą skirkite penktadalį turimo biudžeto.
  2. Paskolų portfelis turi būti kuo įvairesnis. Kaip jau minėta, nevalia visos turimos sumos skirti vienam žmogui. Tai būtų didžiausia klaida, kuri gali baigtis labai skaudžiai. Turimą pinigų sumą išdalinkite į kuo daugiau paskolų. Tai reiškia, kad jums reikia finansuoti prašomas paskolų sumas ne visiškai, o tik dalinai. Pavyzdžiui, žmogus prašo 1000 eurų paskolos, tad į tokią paskolą investuokite kokius 50 eurų. Paskui investuokite į kito žmogaus prašomą paskolą lygiai taip ir taip į kuo didesnį paskolų skaičių. Tokiu būdu jūs sumažinsite riziką netekti visų pinigų. Juk jeigu investuojate į vieną paskolą, tuomet viskas priklausys nuo vieno skolininko. Jeigu investuosite į daugelį paskolų, galite apsaugoti savo investiciją net ir tuo atveju, jeigu kažkas sugalvos negrąžinti skolos.
  3. Neinvestuokite į nelogiškas paskolas. Taip pat reikia laikytis nuostatos, kad kuo didesnė rizika, tuo didesnę grąžą turite gauti. Jeigu paskolos prašantis asmuo yra labai rizikingas ir nurodo, kad mokės mažas palūkanas – venkite investavimo į tokį kreditą. Tiesiog nėra prasmės kišti pinigus, jeigu rizika aukšta, o grąža bus menka. Tai pažeidžia esminius investavimo principus

Atminkite, kad jums taip pat reikės susirasti patikimą platformą, kurioje galėtumėte investuoti į žmonių prašomas paskolas. Bet, tai nereiškia, kad visur bus paprasta tuo užsiimti. Matote, yra tokių sistemų, kur investuotojų yra daug, o orinčių pasiskolinti – mažai. Tad, tokiais atvejais teks šiek tiek daugiau laiko skiri pasiūlymų gaudymui.

Investuokite ten, kur turėsite galimybę pinigus pasiimti bet kada

Būtų labai neapdairu investuoti pinigus su sąlyga, kad juos atgausite tik po kelių metų. Visada reikia rinktis tokias sritis, kur esant bėdai, investuotus pinigus, kad ir su nuostoliu, būtų galima atsiimti. Pavyzdžiui, investuojant į tas pačias minėtas paskola, jūs galite dalį pinigų atgauti po mėnesio, kai bus mokamos įmokos. Taip pat dalį pinigų galite atgauti, jeigu investuojate į akcijas. Dalį pinigų galite atgauti investavę į trečiosios pakopos pensijų fondus. Kai nutiks bėda, jūsų turimos investicijos galbūt bus vienintelis būdas gelbėtis iš padėties, tad reikėtų numatyti planą kaip tuos pinigus ar dalį jų susigrąžinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *