Nedidelių traktorių savininkai dažnai susiduria su įvairiomis techninėmis problemomis, o tada jau reikia nemažai atsarginių dalių taisymui. Tai aktualu smulkiems ūkininkams, kurie paprastai įsigyja naudotus ir gana senesnius traktorius. Nors visada naudinga pasikonsultuoti su kvalifikuotu mechaniku, žinant, kokių atsarginių dalių dažniausiai reikia, galima iš anksto suplanuoti ir pasiruošti netikėtoms situacijoms. Žemės ūkio technikos dalys parduodamos ir internetu, todėl pasirinkimas yra tikrai nemažas.
Štai keletas dažniausiai pasitaikančių atsarginių dalių nedidelių traktorių savininkams.
Variklio dalys
- Variklio diržas: dėl nuolatinio naudojimo variklio diržas gali nusidėvėti ir nutrūkti. Reguliariai tikrinkite diržą ir pakeiskite jį, jei jis atrodo susidėvėjęs ar įtrūkęs.
- Kuro filtras: kuro filtras valo degalus ir neleidžia nešvarumams patekti į variklį.
- Oro filtras: oro filtras valo orą, patenkantį į variklį. Reguliariai keiskite oro filtrą, kad užtikrintumėte variklio galingumą ir degalų efektyvumą.
- Tepalo filtras: tepalo filtras valo variklio tepalą ir pašalina nešvarumus.
- Kitos dalys. Varikliai dėvisi su laiku, todėl, jei traktorius nenaujas, gali pakeisti ir kitas sunkiai prieinamas dalis.
Transmisijos dalys
- Tepalai: transmisijos tepalai sutepa pavarų dėžę ir kitas transmisijos dalis.
- Tepalo filtrai: transmisijos tepalo filtrai valo transmisijos tepalus ir pašalina nešvarumus.
- Sankabos dalys: sankaba perduoda galią iš variklio į transmisiją. Sankabos diskai ir slėgio plokštės laikui bėgant nusidėvi ir jas reikia pakeisti.
- Kardaninis velenas: viena iš esminių traktorių dalių, kardaninis velenas, valdo darbinę pavarą, kai sukimosi momentas pakeičiamas į kinetinį judesį.
Hidraulinės sistemos dalys
- Hidrauliniai filtrai: hidrauliniai filtrai valo hidraulinį skystį ir pašalina nešvarumus. Reguliariai keiskite hidraulinius filtrus, kad užtikrintumėte hidraulinės sistemos apsaugą nuo dilimo.
- Hidraulinės žarnos: hidraulinės žarnos perduoda hidraulinį skystį sistemoje.
- Hidrauliniai siurbliai: hidrauliniai siurbliai sukuria slėgį hidraulinėje sistemoje. Siurbliai gali sugesti ir juos reikia pakeisti. Tiesa, mini traktoriuose hidraulinės sistemos gali ir nebūti.
Kitos dalys
- Akumuliatorius: akumuliatorius tiekia elektros energiją starteriui ir kitiems elektros prietaisams.
- Padangos: padangos užtikrina traktoriaus sukibimą su keliu ir dirva. Reguliariai tikrinkite padangų slėgį ir būklę ir prireikus jas pakeiskite.
- Lemputės: lemputės apšviečia traktorių naktį ir esant prastam apšvietimui. Dabar yra gana nemažai LED lempučių, kurios yra efektyvesnės, nei įprastos halogeninės.
Žemės ūkio technikos dalys turi būti reguliariai keičiamos. Tai padės užtikrinti sklandų traktoriaus darbą ir sumažinti gedimų riziką. Be to, visada naudinga turėti po ranka atsarginių dalių, kurių gali prireikti netikėtai sugedus traktoriui. Juk laikas – pinigai, o delsti su dalių užsakymu tikrai negalima. Užsakant žemės ūkio technikos dalis internetu sutaupoma tikrai nemažai laiko, nes ne visada dalių parduotuvės turi tokių dalių.
Pastebima ir nauja tendencija – naudotos žemės ūkio technikos dalys parduodamos ir vadinamuosiuose autolaužynuose, tačiau ūkininkai jų paslaugomis naudojasi gana retai – juk nėra jokių garantijų, kad naudotos dalys nesulūš jau kitą darbo dieną. Ant jų neparašyta, kiek laiko ir kokiomis sąlygomis jos buvo naudojamos. Tai didelė rizika, kuri ūkininkams nėra paranki, todėl daugelis ieško naujų arba originalių žemės ūkio technikos dalių.